Binlerce yıldan bu yana insanlık tarihinin en eski ağacı olmuş Zeytin ağacına bir kez derin derin bakmanız yeterli. Bizden önce varolmuş, bizden sonra da varolacağı için gölgesinde nice yaşam hikayeleri barındırıyor.

Mucize ağacın  ayet ve surelerde yer alması, adalet, sağlık ve bolluğu insanlığın doğumundan bu yana temsil etmesi,  ruhani ve ilahi yanının gücünü göstermez mi? Saflık ve sadelik bir güvercinin gagasının arasında ki zeytindalında sonsuzluğa doğru yolculuk hissi veriyor adeta..

Zeytin ağacı kutsal, meyvesi hayatın sembolüdür. Zeytinyağının ömrümüze değer kattığını nice dertlere şifa olduğunu  gördükçe büyüyüsüne kapılırsınız. Eğer sizin kaderinizde bir zeytin ağacı efsanesi olacaksa  bir şekide kendinizi  zeytin bahçelerinde bulacaksınız  demektir. Tıpkı beni aşkla yanına davet ettiği gibi..

Sonbaharın kışa dönen yüzünde hani o havalar ayaz kesmişken, seher vakti meyvelerini teslim eder bize . Emek ister, güç ister, sevgi ister, özveri ister, hassasiyet bekler.

O dallardan tek tek toplanan meyveler sizlere vitamin olsun diye aynı gün sıkılıp saklanır. Tadı ve besin değeriyle bir mucize gibi evinizin en kıymetlisidir. Sofralarınızda parlayan sarı altın, size gururla sunduğumuz emeğimizdir.