Çocuklar zeytinyağını vazgeçilmez bilmeli!

Sağlıklı nesiller; Mutlu yarınlar için bir umut ışığı…  Biz yarınlar adına üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmek için çabalıyoruz.  Sağlıklı yaşamak; Bilinçlenmek, vücudumuzun değerini bilmek demek. 
Sağlıklı yaşam, farkındalık demek… Çocuklarımız hayatın en güzel halini yaşasın diye biz zeytinyağı olmazsa olmaz diyoruz. Ağaç yaşken eğilir diye, anaokullarına gidip çocuklarımızda zeytinyağlı yemeklere karşı farkındalık faaliyetlerinde bulunuyoruz. Yaratılışın mucizesi anne sütünün içindeki bileşenlere sahip olan zeytinyağı, bizlere anne sütü değerindeki bir hediyedir. Sağlığımızın sigortasıdır.

 

Doktorlar, sinir sistemi hastalıkları, diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması, kanserler, damar tıkanıklığı, damar sertliği, alzheimer, depresyon, felç, kronik inflamasyon, parkinson, otizm, unutkanlık, bağırsak rahatsızlıkları, cilt hastalıkları ile adale ve kemik gücünün azalması gibi pek çok hastalığının önüne geçmek adına zeytinyağının önemini, iyilestirici özelliğini sürekli vurguluyorlar. Sizde görüyorsunuz her evde bir kişi kötü hastalıklara yakalanır hale geldi ve bunun beslenme alışkanlığı ile ilişkisi çok büyük. Şimdiden yarınları düşünüp  daha sağlıklı olabilmek adına, kaliteli bir yaşama sahip olmak  için zeytinyağını mucizevi bir ilaç olarak için, zeytinyağlı yemekler yiyin…

Sevgili anne babalar
Bebeklerde, zeytinyağına altıncı aydan sonra yemeklerine takviye olarak 5 /6 damla soğuk sıkım zeytinyağı ilave ederseniz sağlıklı büyüme ve gelişme dönemi yaşamalarına zemin hazırlayabilirsiniz.
İyi bir zeytinyağının  içeriğinde yüksek oranda E, K, A ve D vitaminleri bulunmaktadır. Kolesterol içermeyen doymamış yağ asitleri ve oleik asit barındıran zeytinyağı bol miktar da lif de içerir. Zeytinyağının içerisinde insan vücudu için hayati önem taşıyan fenol ve polifenol bileşeni vardır. Çocuklarınızın gelişimi için  mucize niteliginde olan bu meyve suyuyla sağlıklı, mutlu yarınlar dileğiyle…